Pingvin söker intresserade människor till organisationen!

Just nu skulle Pingvin vilja hitta någon/några som är intresserade av att hjälpa till med lite olika saker i vår förening.

Vi letar efter någon/några som skulle vara intresserade av antingen hjälpa till i vår sponsorgrupp eller sitta med i vår nybildade grupp kring vår arena och klubbstuga.

I sponsorgruppen hjälps man åt med ideer och arbete kring sponsorer och eventdagar tex hemmamatcher mm. En del arbeten med att ragga sponsorer till tröjor och evenmang förekommer men även tex matchprogram och dyl.

 

I den nybildade gruppen kring vår klubbstuga och arena kommer det att arbetas med de olika förslag som råder just nu med en eventuell förstoring av vår plan och ny klubbstuga och hur vi skall vidareutveckla vår verksamhet kring klubbstugan och arenan för att möta kommande behov, önskemål och krav.

 

Vid intresse kontakta ordforande@pingvin.nu

Mvh

Daniel Sörensson

Ordförande Pingvin RC